fbpx

Raksti

Ilze
14.02.2019
pieredzes stāsts-tendences Nav komentāru

Divi sieviešu iecienītākie ārpakalpojumi

Agrāk es bieži klausījos podkastu “So Money with Farnoosh Torabi”. Viens no jautājumiem, ko tur uzdeva viesiem bija: “Par ko tu maksā ārpakalpojumiem, kas padara tavu dzīvi vieglāku vai labāku?” Vīriešu atbildes es neatceros, jo tās gandrīz nekad neatkārtojās, taču sieviešu atbildes ar milzīgu pārsvaru pār citām bija: dzīvokļa uzkopšana un aukle.

Tas atbilst arī citur novērotajam – lai gan sievietes visā pasaulē arvien biežāk veido karjeru un strādā pilna laika darbā, mājas rūpes tomēr vairumā paliek uz sievietes pleciem. Vairumā sieviešu ir vairāk stundu jāpavada, veicot darbus mājās (vidēji 17 stundas nedēļā, kamēr vīriešiem zem sešām stundām nedēļā), taču citkārt tā ir viņu atbildības noorganizēt, ka to dara cits. Arī sarunā ar vienu no mūsu Talantiem, kas piedāvā uzkopšanas pakalpojumus, izskanēja novērojums, ka visbiežāk viņu nolīgst tieši sievietes.

Taču šie divi ir tie darbi, kurus visbiežāk sievietes deleģē ārpakalpojumiem. Bērnu pieskatīšanai vispirms tiek celti augšā visi personīgie kontakti – omes, mammas, tantes -, bet tiek arī meklēti cilvēki “no malas”. Gan meklējot aukles, gan dzīvokļu uzkopšanu, sievietes lūdz rekomendācijas.

Arī pie FixiDarbi.lv ir Talantīgas aukles, SOS aukles un cilvēki, kas piedāvā dzīvokļu uzkopšanu. Taču vari nemeklēt profilos – apraksti savu vēlmi vai vajadzību projektā un gaidi pieteikumus!

Komentē

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.