fbpx

Raksti

Ilze
23.11.2018
praktiski padomi-saimnieciskā darbība Nav komentāru

Pašnodarbinātā dzīves trīs brīvības

Papildu algai es piepelnījos jau kopš 2010. gada, bet kopš 2014. gada esmu pati sev vienīgā darba devēja. Lai gan es par to klusībā sapņoju, tomēr tad vēl nebiju tam finansiāli gatava, taču, kā tas notiek filmās un grāmatās, kāds spēriens man palīdzēja spert šo soli. 2013. gadā uzņēmumu, kurā es ar prieku strādāju nopirka cits uzņēmums, un pāris mēnešu laikā mūs diezgan strauji gandrīz visus atlaida, tad arī es sāku domāt, ko es varētu darīt, lai pelnītu vairāk.

Darba laika brīvība

Vislielākais bonuss, ko noteikti piemin daudzi, kas paši sev ir saimnieki ir iespēja pašam noteikt savu darba laiku. Īstenībā precīzāk būtu – nedaudz vairāk pašnoteikšanas par savu darba laiku, jo termiņi ir arī mums – pašnodarbinātajiem. Taču laiku var organizēt brīvāk, ja tev patīk ilgāk pagulēt, vari sākt strādāt ap pusdienlaiku, ja tev gribās lētāku fitneskluba abonomentu, vari iet vingrot pa dienu, bet strādāt vakaros, ja vēlies apmeklēt skaistumkopšanas procedūras, ej.

Māmiņu “darba laiks”, kad bebis čuč

Grūti, bet var mēģināt arī apvienot ar mazā auklēšanu. Atvaļinājumi, garākas nedēļas nogales, vai darbs tikai nogalēs – to visu nosaki pats un tava spēja organizēt savu laiku.

Darba vietas brīvība

Visbiežāk pats varēsi arī noteikt sev darba vietu, īpaši, ja piepelnies interneta vidē. Ja tev patīk dinamiska, skaļa vide, vari strādāt kafejnīcās, ja gribi klusumu un mieru, vari nobēgt bibliotēkā, savā istabā (protams, ne tad, ja tev ir bērni) vai meža būdiņā, ja tev ir stabils vestibulārais aparāts, tad vari arī pastrādāt ceļojot transportā.

Viens no maniem ofisiem

Man patīk iet uz kafijotavām ar datoru bez vada, tā es radu sev laika ierobežojumu un motivāciju darīt ātrāk, kamēr baterija vēl tur.

Apkārtējo izvēles brīvība

Ja pats esi sev saimnieks, vari izvēlēties arī, ar ko strādāt. Tev nav jāpacieš kaitinošs kolēģis pie blakus galda, taurējošs priekšnieks, vai hroniski neapmierināti klienti. Jā – pat klientus var izvēlēties pats (ar sekām gan parasti). Tam līdzi nāk arī iespēja neievērot apģērbu kodeksu vai izvēlēties savu komunikācijas stilu ar klientiem, nevis ievērot uzņēmuma skriptus.

 

Protams, katram šim var izdomāt kādu “bet”. Taču galvenais bet ir brīvības un atbildības attiecība jeb tava spēja (vai nespēja) tikt ar visu brīvību galā. Bieži vien mums limiti ir vajadzīgi, lai spētu efektīvi darboties.

Domā tev patiktu vairāk brīvības? Pamēģini! Dari!

Komentē

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.