fbpx

Raksti

Ilze
18.10.2018
pieredzes stāsts-saimnieciskā darbība Nav komentāru

Pieredzes stāsts: pelnu uzkopjot dzīvokļus

Dažkārt vieglāk kaut ko uzsākt pašam, ja zini, kā to paveicis kāds cits. Te ir reāla FixiDarbi.lv talanta pieredzes stāsts, kā izveidot sev pilna laika nodarbošanos, uzkopjot privātpersonu mājas un dzīvokļus.

Kā radās ideja?

Ideja par šādu pakalpojumu aizgūta Anglijā, kur tas bijis ļoti populārs jau gadiem. Tagad tas ir ļoti pieprasīts arī Latvijā. Anželai ir arī paziņa, kura piepelnās ar dzīvokļu uzkopšanu no pamatdarba brīvajā laikā.

Kā kādi bija pirmie soļi?

Pēc krīzes atgriežoties Latvijā, Anžela pieteicās strādāt dzīvokļu uzkopšanas uzņēmumā, bet paralēli arī ielika sludinājumu, ka piedāvā dzīvokļu uzkopšanas pakalpojumus. Sludinājumā Anžela norādīja, ka uzkopj dzīvokļus pēc remontiem, veic ģenerālās tīrīšanas ar logu mazgāšanu, kā arī ikdienas uzkopšanas. Sludinājumu vajadzējis likt tikai vienu reizi, jo esošie klienti ieteikuši viņu citiem un klientu skaits audzis no rekomendācijām.

Izrādījies, ka rekomendācijas ir galvenais, lai dabūtu jaunus klientus, jo tas radījis uzticēšanos ielaist svešu cilvēku savā mājā, pat iedot atslēgas, lai uzkopšanas laikā saimnieks varētu doties prom.

Kas vajadzīgs iesākumā?

Lai sāktu nebija vajadzīga īpaša izglītība vai sertifikācija. Anžela iepirka dažādus uzkopšanas līdzekļus, instrumentus, mikrošķiedras lupatiņas un mopus, taču atzīst, ka var arī bez tā, jo lielākajai daļai klientu pašiem ir viss vajadzīgais.

Kas sagādā raizes?

Uztraukumu rada darbs pie trausliem objektiem, ka kaut kas nenokrīt vai nesaplīst klienta mājās. Dažkārt gadās atrast klientiem mantas, ko viņi uzskatījuši par pazudušām. Ir bijuši klienti, kas traucē strādāt, piemēram, sūtot savus bērnus komunicēt uzkopšanas laikā, taču parasti visu var izrunāt.

Vai nav grūti pašai plānot laiku?

Ar šādu darbu izdodas atrast laiku visam – pelnīšanai, bērniem, hobijiem un privātai dzīvei. Jo lielāka pieredze uzkrājusies un jo ilgāka sadarbība ar klientiem, jo vieglāk un precīzāk var izplānot, cik ilgi aizņemtu konkrētā objekta uzkopšana. Tad arī var saplānot uzkopšanas laikus, lai klientam ērti un pašai izdodas realizēt visu pārējo.

Anželai patīk brīvība pašai noteikt darba laiku, kā arī darba aktīvais un kustīgais ritms. Darbs sanāk kā iesildīšanās pirms sporta nodarbībām.

Kas ir klienti?

Lielākoties klienti ir ģimenes ar bērniem, mazāk ir klienti, kas dzīvo vienatnē. Klientiem ir dažādas nodarbošanās. Parasti prasības ir samērā līdzīgas – tīra māja. Dažreiz tiek kaut kas papildu prasīts – iztīrīt ledusskapi, piemēram, vai izgludināt veļu, taču Anžela parasti veļas gludināšanu nepiedāvā. Sezonalitāte, kad pieaug pieprasījums, jūtama uz pavasari, kad vairāk vajadzīga logu tīrīšana un ģenerālā uzkopšana, kā arī pirms lielajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, Jaunā Gada un Jāņiem, vai pirms skolas sākuma augustā, kad klienti grib kārtīgāk uzpost māju.

Ieteikumi citiem

Anžela iesaka pamēģināt – sākt, pat ja ir bailes un uztraukums, tomēr pamēģināt, varbūt izdosies!

Komentē

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.